X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

بیوگرافی مجید اخشابی

جمعه 1 اردیبهشت 1396 ساعت 17:30
مجموعه: هنر و هنرمند


 

بیوگرافی مجید اخشابی

 

در دی ماه سال 1351 در خانواده ای هنردوست در شهر تهران متولد شد. در سنین کودکی به حدی به موسیقی علاقه مند بود که صدای هر سازی، خصوصا سنتور وی را شدیدا تحت تاثیر قرار میداد.

در سن 9 سالگی با استفاده از وسائل ابتدائی توانست سازی شبیه به سنتور بسازد و خود را با نواختن آن سرگرم کند. با توجه به این علاقه وافر، والدین او یک ساز سنتور برای وی تهیه کردند و جالب اینکه او توانست بدون هیچگونه آموزش قبلی، این ساز را به درستی کوک کند و بنوازد! البته در آن زمان به دلیل سکونت در یکی از شهرستانهای شمال کشور، امکان دسترسی به استاد برای وی میسر نبود و او تنها از طریق مراجعه به کتابها و نوارهای کمک آموزشی میتوانست امر فراگیری را دنبال کند که خوشبختانه به همین روش در مدت کوتاهی به پیشرفت قابل توجهی دست یافت. همچنین در کنار فراگیری نوازندگی، هنر آهنگسازی و خوانندگی را با علاقه دنبال می نمود. به هر حال در تمام این دوران او مجبور بود که خود، استاد خود باشد.

 

بیوگرافی مجید اخشابی

 

فعالیت حرفه ای وی از سال 1370 در زمینه های نوازندگی، آهنگسازی، تنظیم، نظارت بر ضبط و تولید آثار موسیقی آغاز شد. حاصل این تلاش آثار متعددی در گونه ها و فرمهای مختلف موسیقی است که به صورت کاست و CD منتشر شده است. وی از سال 1375 با تشکیل گروه هنری مهرآوا ضمن همکاری با صدا و سیما کنسرتهای متعددی را در ایران و مراکز معتبر علمی و فرهنگی کشورهایی چون انگلستان، روسیه، اسپانیا، ژاپن (فستیوال مین اون)، کره، هندوستان، مالزی و ... به اجرا در آورده که همگی آنها به لطف الهی با موفقیت روبرو بوده است.

مجید اخشابی بدون تردید از جوانان فعال، با استعداد و موفق در عرصه هنر موسیقی کشورمان است که افتخار همکاری با استادانی چون محمدعلی معلم، فریدون شهبازیان، همایون خرم و بسیاری از هنر مندان صاحب نام دیگر تجربیات ارزنده ای را برای وی به ارمغان آورده است. تحصیلات وی در رشته مهندسی عمران است و در حال حاضر نیز مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی دانشکده موسیقی میباشد.

 

بیوگرافی مجید اخشابی

 

منبع:javidss.blogfa.comاز دنیای هنر و هنرمندان بیشتر بدانید

  • هنرنمایی جالب و دیدنی با مداد
  • 5 راه برای تقویت نوازندگی پیانو
  • آشنایی با هنر نقاشی
  • 11نمونه دیدنی ازمشبک‌کاری روی تخم پرندگان!
  • مجسمه‌هایی عجیبی که گویی درحال حرکتند!!
  • نقاشیهای سه‌بعدی خیابانی زیباوهنرمندانه


منظر پایدار
From Self-reflection to Self-actualization towards Academic EFL Students’ Success
تاثیرات معماری همساز با اقلیم بر بناهای شهر قزوین نمونه موردی (خانه اسدی ها)
ارزیابی اثرات زیست محیطی پالایشگاه های نفت و گاز
بررسی روش های ارتقاء مشارکت مردمی روستائیان در بهسازی و نوسازی مساکن فرسوده روستایی مطالعه موردی : روستای بانش ، بیضا
طراحی کنترل کننده مقاوم با استفاده از روش ∞ H برای روبات راه رونده دو پا در حرکت روی سطح شیب دار
استفاده از مدلهای فازی درتحلیل پوششی داده ها( FDEA ) برایسنجش کارایی شعب بانک(مطالعه موردی بانک تجارت)
بررسی و شناسایی عوامل کلیدی موفقیت نظام مدیریت دانش در بخش کشاورزی
ارائه مدل پیش بینی عملکرد مقاومت شیار افتادگی مخلوطهای آسفالتی گرم با استناد به نتایج آزمایش شبیه سازی شیار افتادگی ویل تراک
اندازه گیری فلوی جریان گاز طبیعی با استفاده از روش L2F
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.